لوله آتشخوار لوله آتشخوار

تماس موبایلی با این شماره ها رایگان است؟

تماس موبایلی با این شماره ها رایگان است؟
طبق مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تماس با کدهای اضطراری ملی باید به شکل رایگان صورت بگیرد.

تماس موبایلی با این شماره ها رایگان است؟

به طور طبیعی هر یک از اپراتورهای تلفن ثابت و همراه تعرفه های خاصی برای هر دقیقه مکالمه داشته و موظف به اعلام این تعرفه ها از طریق سایت خود و شفاف سازی در خصوص آنها هستند با این حال برخی کدهای خدماتی هم هستند که تماس با آنها طبق مصوبات سازمان تنظیم مقررات ارتباطات باید به شکل رایگان صورت بگیرد.

طبق مصوبه رگولاتوری، کدهای خدماتی به طور غالب به گروه کدهای سه، چهار و پنج رقمی تقسیم شده و هر یک از این گروه ها نیز تقسیم بندی های خاص خود را دارند.در این میان کدهای سه رقمی که در حال حاضر تمام آنها با شماره های 11 و 12 و 19 شروع می شوند، تحت عنوان کدهای ملی شناخته شده و به دو گروه اضطراری و عمومی تفکیک می شوند.

کدهای ملی گروهی از کدهای خدماتی هستند که لازم است بهره گیری از آنها در سطح کلیه استان های کشور تعریف شده باشد. در این میان کدهای اضطراری نیز دارای ویژگی های خاص خود محسوب شده و شرایطی را دارا هستند.

شماره های سه رقمی اضطراری ملی دارای ویژگی هایی هستند که در میان آنها می توان به داشتن جنبه های حیاتی و فوری آنها اشاره کرد. در این بخش شماره کدهایی مانند اورژانس، آتش نشانی، پلیس و ... قرار می گیرد. همچنین به طور معمول مدت زمان مکالمه با این کدها کوتاه بوده و خدمت رسانی آنها در سطح کل کشور مورد نیاز است.

در این زمینه واگذاری کدها با تایید کمیته واگذاری کدهای خدماتی و تصویب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به صورت رایگان بوده و تماس  با این کدها نیز رایگان خواهد بود. در حال حاضر برای این کدها جدولی طراحی شده که در ذیل آمده است:

تماس موبایلی با این شماره ها رایگان است؟

منبع: ایسنا

عضویت در خبرنامه
اولین نفری باشید که از خبرها و مطالب این سایت مطلع شوید

اخبار دنیای فناوری

چه خبر از کجا

نظرات

نام و نام خانوادگی : *
پست الکترونیک :
متن پیام : *
کد امنیتی : *