لوله آتشخوار لوله آتشخوار

بیوگرافی کریستیانو رونالدو + تصاویر

بیوگرافی کریستیانو رونالدو + تصاویر
کریستیانو رونالدو فوتبالیستی حرفه ای است که هنگام بازی در منچستریونایتد و رئال مادرید، رکوردهایی زده است.

بیوگرافی کریستیانو رونالدو + تصاویر

بیوگرافی کریستاینو رونالدو

کریستیانو رونالدو(Cristiano Ronaldo) در 5 فوریه 1985 در فونکال مادیرای پرتغال به دنیا آمد. در سال 2003 منچستریونایتد(Manchester United) با قراردادی 12 میلیون پوندی با او امضا کرد که رکوردی برای یک بازیکن در این سن به شمار می آمد. وی در سال 2004 در فینال جام اتحادیه انگلستان برای منچستریونایتد 3 گل به ثمر رساند و در قهرمانی این تیم سهم مهمی داشت. در سال 2008، او رکوردی در گلزنی از خود به جای گذاشت. در سال 2009 رئال مادرید(Real Madrid) برای به خدمت گرفتن او رکورد دیگری را شکست و 131 میلیون یورو به این بازیکن پرداخت کرد.

بیوگرافی کریستیانو رونالدو + تصاویربیوگرافی کریستاینو رونالدو

سال های ابتدایی

'کریستیانو رونالدو دو سانتوس آویرو' در جزیره ای کوچک در غرب پرتغال به دنیا آمد. رونالدو کوچک ترین فرزند خانواده 4 فرزندی ماریا دولورس دو سانتوس(Maria Dolores dos Santos) و خوزه دینیس آویرو(Jose Dinis Aveiro) بود. نام او را از روی نام رونالد ریگان(Ronald Reagan) که محبوب پدرش بود، انتخاب کردند. رونالدو در منطقه طبقه کارگری زندگی می کرد، خانه کوچک آنها در نزدیکی اقیانوس قرار داشت. کودکی او با سختی و دشواری گذشت. پدرش که باغبان بود اغلب مشروبات الکلی زیادی می نوشید و احتمالاً به دلیل مشکلات ناشی از نوشیدن زیاد در سال 2005 درگذشت. مادر رونالدو برای اینکه بتواند از فرزندانش مراقبت کند و ثبات مالی خانواده را حفظ نماید به آشپزی و نظافت در خانه ها می پرداخت.

بیوگرافی کریستیانو رونالدو + تصاویرکریستاینو رونالدو

معرفی به فوتبال

گفته می شود پدر رونالدو زمانی که برای یک باشگاه کار می کرد، عامل ورود پسرش به دنیای فوتبال بود. زمانی که او 10 ساله بود، اغلب به عنوان یک پدیده شناخته می شد. فرنائو سوسا(Fernao Sousa) پدر خوانده او در مصاحبه با یک خبرنگار انگلیسی گفته است: «او عاشق بازی بود به طوری که بسیاری از اوقات فراموش می کرد غذا بخورد یا زمانی که مجبور می شد برای انجام تکالیفش

در خانه بماند، با یک توپ فوتبال از پنجره اتاقش فرار می کرد».

توانایی و استعداد رونالدو در سال های نوجوانی به طور قابل ملاحظه ای رشد کرد. پس از یک دوره محدود حضور در تیم (Nacional da liha da Madeira)، در سال 2001 قراردادی با اسپورتینگ پرتغال امضا کرد. در همان سال یعنی در شانزده سالگی، رونالدو در مقابل منچستر با عملکرد مسحور کننده خود درخشید. حتی مخالفانش نیز مجذوب حرکات ماهرانه او شده بوند. او در برابر یونایتد آنقدر احساسات همه را برانگیخت که برخی از بازیکنان این تیم خواستند تیم شان با این بازیکن جوان قرارداد ببندد. خیلی طول نکشید که این تیم قراردادی به ارزش 12 میلیون پوند، که رکوردی برای پرداخت به بازیکنی به این سن به شمار می آمد، با رونالدو بست.

بیوگرافی کریستیانو رونالدو + تصاویرقرارداد رونالدو با منچستریونایتد

رونالدو در 17 ژوئن 2010 پدر شد. پسر او کریستانو(Cristiano) نامیده شد و خانواده اش نام مستعار کریستیانینو را بر روی او گذاشتند. او در ایالات متحده به دنیا آمده و رونالدو اعلام کرد که حضانت کامل وی در اختیار اوست. رونالدو هرگز به صورت عمومی هویت مادر پسرش را فاش نکرده است.

بیوگرافی کریستیانو رونالدو + تصاویرکریستاینو رونالدو و پسرش

رونالدو در سال 2010 رابطه ای را با ایرینا شایک(Irina Shayk) آغاز کرد. این زوج در ژانویه 2015 به رابطهٔ خود پایان دادند. رونالدو یک مسیحی کاتولیک است.

بیوگرافی کریستیانو رونالدو + تصاویرکریستاینو رونالدو و ایرینا شایک

منبع: سیمرغ

عضویت در خبرنامه
اولین نفری باشید که از خبرها و مطالب این سایت مطلع شوید

اخبار دنیای فناوری

چه خبر از کجا

نظرات

نام و نام خانوادگی : *
پست الکترونیک :
متن پیام : *
کد امنیتی : *